2018 Oscar Ödülleri – Bütün Kazananların Listesi

Büyük bekleyiş sona erdi ve 2018 Oscarlarının kazananları açıklandı.

İşte tüm kategorilerde ödülleri kazananlar:

En İyi Film:
“The Shape of Water”

En İyi Kadın Oyuncu:
Frances McDormand, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

En İyi Erkek Oyuncu:
Gary Oldman, “Darkest Hour”

En İyi Yönetmen:
“The Shape of Water” Guillermo del Toro

En İyi Özgün Şarkı:
“Remember Me” from “Coco” Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez 

En İyi Film Müziği:
“The Shape of Water” Alexandre Desplat 

En İyi Görüntü Yönetimi:
“Blade Runner 2049” Roger Deakins

En İyi Özgün Senaryo:
“Get Out” Jordan Peele

En İyi Uyarlama Senaryo:
“Call Me by Your Name” James Ivory

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:
Allison Janney, “I, Tonya”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu:
Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Yabancı Dilde En İyi Film:
“A Fantastic Woman” (Chile)

En İyi Kısa Film (Canlı Aksiyon):
“The Silent Child” Chris Overton, Rachel Shenton

En İyi Kısa Belgesel:
“Heaven Is a Traffic Jam on the 405” Frank Stiefel

En İyi Film Kurgusu:
“Dunkirk” Lee Smith

En İyi Görsel Efekt:
“Blade Runner 2049” John Nelson, Paul Lambert, Richard R. Hoover, Gerd Nefzer

En İyi Animasyon:
“Coco” Lee Unkrich, Darla K. Anderson

En İyi Kısa Animasyon Filmi:
“Dear Basketball” Glen Keane, Kobe Bryant

En İyi Yapım Tasarımı:
“The Shape of Water” Paul D. Austerberry, Jeffrey A. Melvin, Shane Vieau

En İyi Ses Miksajı:
“Dunkirk” Mark Weingarten, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo

En İyi Ses Kurgusu:
“Dunkirk” Alex Gibson, Richard King

En İyi Belgesel:
“Icarus” Bryan Fogel, Dan Cogan

En İyi Kostüm Tasarımı:
“Phantom Thread” Mark Bridges

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı:
“Darkest Hour” Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick

Yayınladığımız içerikleri takip etmek için kanalımıza abone olmayı unutmayın! Viiduu’yu izlediğiniz için teşekkürler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2019 ViiDuu
top
error: Copyright © ViiDuu.com